Неділя
02.02.2025
08:27
Вітаю Вас Гість
RSS
 
Домашній клуб
Головна Реєстрація Вхід
Роботи у техніці декупаж - Форум »
[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Роботи у техніці декупаж
Alter_EgoДата: Середа, 24.03.2010, 14:10 | Повідомлення # 1
Рядовий
Група: Адміністратори
Повідомлень: 16
Репутація: 2
Статус: Offline
На радість рукодільницям, технікою декупаж може опанувати кожен, тому що вона не вимагає спеціальних навичок, як, наприклад, в'язання.

Напевно, з цієї причини в наші дні відбувається справжнісінький бум, або краще сказати розквіт цієї техніки. Техніка декупаж має дуже тривалу історію. Серед знаменитостей, що захоплювалися декупажем - королева Франції Марія Антуанетта, Мадам де Помпадур, Лорд Байрон, Матісс і Пікассо.

Назва декупаж походить від французького слова decoupage, що в перекладі означає - вирізати. В Англії XVIII століття ця техніка була відома під іншою назвою - Japanning. Якщо говорити простіше, декупаж - це аплікація, але аплікація особлива.

Корені цієї техніки йдуть у глибоке минуле. У XVIII столітті в Європу прийшла мода на лаковані меблі, які художники вручну прикрашали розписом. Однак, попит на них був такий великий, що виробники не могли його задовольнити. Та й ціни на такі меблі були дуже високі, тому ремісники стали шукали спосіб подешевше.

Тоді веніціанскі майстри почали робити підроблені речі, виконані в техніці декупаж. Учні ремісників робили копії фрагментів картин знаменитих художників на папері. Ці картинки наклеювали на меблі і багаторазово покривали лаком. Кількість шарів доходила до 30-40, потім поверхня доводилася поліруванням до дзеркального блиску.

І все одно процес був надто трудомістким, тому на зміну мальовничих картинок прийшли простіші картинки. Це мистецтво носило назву l'arte del povero, що означає "мистецтво бідняків". І так само за допомогою декупажу «розписувалися» стіни і стелі в будинках.

Втім декупаж знайшов застосування не тільки в якості декорування інтер'єру. За старих часів це захоплення просто заразило аристократок, які прийнялися обклеювати картинками все, що можна. І треба, сказати, це в них виходило дуже витончено! Фрагментами, вирізаними з справжніх живописних полотен, вони стали прикрашати шкатулки, музичні інструменти, обклеювали ширми і всякі туалетні приналежності, приділяючи цьому заняттю багато годин.

Сучасний декупаж, це вирізання та наклеювання надрукованих поліграфічним способом картинок на різні поверхні з подальшим нанесенням на них захисного шару лаку.

На що ще можна наклеювати паперові аплікації? Виявляється на все! Найпростіший предмет - це кухонне дерев'яна дошка. Уявляєте, як вона перетвориться, якщо її прикрасити зображенням якого-небудь букета квітів і повісити на стінку як картину! Можна прикрашати не тільки плоскі, але й різні об'ємні речі.

Наприклад, горнятко для квітів, свічку, кухоль, книгу. Так можна зробити прекрасне настінне панно зі звичайної білої тарілки. Ви можете також перетворити непоказну пляшку у вазу для квітів, або прикрасити ромашками ... унітаз.

Звичайно, не кожен папір підійде для декупажу. Найчастіше використовуються тонкі паперові серветки, які випускають дуже оригінальної забарвлення і продають у всіх магазинах. Ця техніка одержала назву серветкової, і вона дійсно дуже зручна, адже серветці найлегше надати якусь об'ємну форму. Сподобався малюнок - вирізаєте по контуру, наклеюєтена предмет і потім покриваєте лаком.

Існують всілякі спеціальні клеї та лаки для декупажу. Деякі з них після покриття потрібно навіть запікати в духовці або мікрохвильовій печі. Існують також матеріали для декупажу по тканині.

А ще є спеціальний лак-кракле, який при висиханні тріскається, створюючи ефект старовини. Замовити всі ці потрібності можна без проблем в багатьох інтернет-магазинах.

Звичайно вони коштують дорого. А тому, хто не надто готовий розщедритися, можна рекомендувати використовувати звичайнісінький клей ПВА.

Але не тільки серветки використовують для декупажу. Це може бути вирізка з журналу, або будь-яка інша вподобана картинка, репродукція і навіть роздруківка, зроблена на принтері. Якщо папір товстий, попередньо наносять кілька шарів акрилового лаку на картинку, дають їм по черзі висохнути, потім замочують це все хвилин на 20 у воді, щоб папір як можна краще розмок, і дбайливо відокремлюють папір з виворітного боку картинки.
Тільки потім приклеюють тонку картинку до основи. Після завершення всіх етапів роботи, картинка буде виглядати як намальована.

Втім у декупаж - простір для фантазії такий великий, що ви можете придумати свої власні удосконалення.

Прикріплення: 5461392.jpg (29.4 Kb)
 
Alter_EgoДата: Середа, 24.03.2010, 15:22 | Повідомлення # 2
Рядовий
Група: Адміністратори
Повідомлень: 16
Репутація: 2
Статус: Offline
Ось моя перша робота в цій техніці.
Скажу одразу, що робити це досить цікаво. Получилась у мене гарненька коробочка-шкатулка для різних стрічечок, гудзиків, ниточок...
А колись там був сирок, він у нас називається чи то "Мої корівки" чи ще якось там, але точно пов"язано із великою рогатою худобою =)

І ось кілька правил, які я винесла для себе після кількох спроб у декупажі:
- для початку поверхню потрібно очистити від повередніх надписів та малюнків;
- обов"язково!!! предмет декорування потрібно пофарбувати у білий колір, щоб там не було чи паперова коробка, чи скляна пляшка, чи дерев"яна дощечка... Без різниці що, але фарбувати потрібно. Це можна зробити як звичайною білою фарбою, так і балончиком, або й навіть лаком для нігтів. Хоча замічу, що саме фарбрю з балончика покривається найкраще, швидше сохне і просто ним легше. (При роботі з аерозольними фарбами дотримуйтесь інструкції!);
- покривати клеєм потрібно досить швидко, бо можуть утворитись "зморщечки", які потім важко розрівняти;
- під час клеєння папір (серветка) деформується, розтягується. Тому роботу потріно починати із середини зображення, щоб все можна було вирівняти на кінцях;
- використовувати потріно лише верхній кольоровий шар серветки;
- працюйте швидко але й акуратно, щоб не розірвати вологої серветки.

А загалом, техніка дуже потріна і корисна. Можна із будь якого старого та не потріного предмету зробити нову ефектну річ!

 
  • Сторінка 1 з 1
  • 1
Пошук:


Copyright MyCorp © 2025